آخرین خبرها.اخباراسلام.اخبار شیعه.اخبار شیعیان.اسلام.شیعه.اهلسنت.سنی.مسیحیت.زرتشتیت.وهابیت.بهائیت

پازل فعالیت وهابیت و ایجاد نا امنی در مشهد

سـال ها قبل که وهـابـیـت و اهلسنت هیچ فعالیتی درمشهد نداشتند،مولوی اسماعیل زهی به هم کیشان خویـش توصیه خـاصی کرد.تـوصیـه ای که مسیر فـعـالـیـت اهلسنت و حتی وهابیت درمشهد را عوض کرد آنهم اینکه: “علیکم بالمشهد”!

 

«اسلام پرس: Islam-Press.Net»

 

مصطفی جوادی نسب – اسلام پرس؛ گفتار پیش روی شما عزیزان رویکردی منطقی و بدور از هرگونه تعصب به فعالیتهای مولوی اسماعیل زهی طی چند سال گذشته در منطقه خراسان و مخصوصا شهر مشهد مقدس می باشد یاد اوری این مطالب میتواند ما را با سرچشمه فعالیتهای اخیر گروه های تندرو وهابی که در کنار مضجع منور اقا علی بن موسی الرضا علیه السلام شاهد ان بودیم آشنا نماید.


اما یادمان باشد همه ما درقبال هتک حرمت به ساحت مقدس چهارده معصوم صلوات الله علیهم اجمعین مسئول هستیم و اگر فردی مسئولیتی هم داشته باشد این وظیفه یقینا سنگین تر خواهد بود.


توصیه مولوی اسماعیل زهی به هم کیشان:
سالها قبل که وهابیت و اهل سنت هیچ فعالیتی در مشهد نداشتند. مولوی اسماعیل زهی به هم کیشان خویش توصیه خاصی کرد. توصیه ای که مسیر فعالیت اهل سنت و حتی وهابیت در مشهد را عوض کرد آن هم اینکه “علیکم بالمشهد” آری مولوی اسماعیل زهی به هم کیشان خویش نصیحت کرد که فعالیتهای خویش را در مشهد که مامن شیعیان جهان به دلیل مرقد مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع)  زیاد کنند. اما این کلام سالها بعد تفسیر شد. زمانی که در مشهد پایتخت معنوی ایران اتفاقاتی افتاد که دل تمام شیعیان جهان را غم آلود کرد.


افراد منتسب به مولوی اسماعیل زهی در مشهد شروع به فعالیت کردند. اما این فعالیت ها مانند پازلی بود هر سال اتفاق خاصی در مشهد توسط وهابیت صورت می گرفت تا در واقع هم غیرت دینی مسئولین پایتخت معنوی ایران را بسنجند و هم از میزان هوشیاری آنها نسبت به این مسائل آگاه شوند.


سالهای ابتدایی فقط این افراد به تبلیغات افکار خودشان پرداختند. که در این بخش توانستند در سکوت و بی توجهی مسئولین مشهد به خوبی فعالیت کنند.


بعد از مدتی کار به هتاکی به مقدسات شیعه رسید که در مراحل ابتدایی برخی از این افراد هتاک دستگیر شدند. اما این همه ماجرا نبود. از سه سال پیش فعالیت وهابیت و نواصب در مشهد وارد شیب تندی شد که هر روز عزمشان برای زدن ریشه شیعه بیشتر می شد.


و این شیب تند با شروع هتاکی به امیرالمومنین در شب نامه ها شروع شد. اما سال بعد از ماجرای پخش شب نامه ها در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) این گستاخی به حدی رسید که این هتاکی ها از تریبون و بلندگوی نماز جمعه اهل سنت هم پخش شد.

اما در این مراحل فقط مسئولین پایتخت معنوی ایران سکوت کردند! تا در واقع وهابیت با دیدن این سکوت ها و بی توجهی ها گستاخ تر شود و مسئله به حدی رسید که سال بعد خبری در مشهد پخش شد که همه شیعیان جهان و دوستداران امیرالمومنین را دچار غم و اندوه کرد و آن هم خبری نبود جز ” دستگیری گروهی از وهابیت در مجلسی با عنوان جلسه لعن امیرالمومنین علی بن ابیطالب” آری در پایتخت معنوی ایران که مرقد مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) وجود دارد.

گروهی از هم کیشان مولوی اسماعیل زهی مجلس لعن امیرالمومنین (ع) را برگزار کردند. البته در این واقعه مسئولین امنیتی استان با قدرت وارد عمل شدند و این افراد را تار و مار کردند. اما این همه ماجرا نبود چون دیگر با تعطیل و دستگیر کردن افراد هتاک نمی شود جلوی این مساله را گرفت. شاید اگر سالهای قبل حوزه های علمیه مشهد و مسئولین این شهر مقدس با برگزاری جلسات نقد وهابیت به راحتی می توانستند با این تفکر مقابله کنند. اما سکوت و بی توجهیشان باعث شد تا وهابیت چنان در مشهد و استان های خراسان رشد کند تا جایی که گروهک های تروریستی هم راه اندازی کنند.

و حالا این گروهک های تروریستی وهابی که تا چندی پیش فقط شب نامه هایی با امضای انها پخش می شد قصد اعلام موجودیت دارند و این اعلام موجودیت برای کسانی که با امیرالمومنین و اهل بیتشان مشکل دارند چه زمانی بهتر از شب شهادت امیرالمومنین و چه جایی بهتر از کنار حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) آری قصدشان این بود تا با ایجاد انفجار و حادثه در کنار ضریح مطهر هم اعلام موجودیت کرده باشند و هم اعلام کنند که مشهد هم زاهدان شعبه ۲ شده است.


شاید زمانی که مولوی اسماعیل زهی گفت علیکم بالمشهد خودش هم باورش نمی شد هم کیشانش به این سرعت بتوانند اهدافش را تحقق دهند. اما سکوت مسئولین مشهد این اجازه را به انها داد تا امروز تنها پس از ۳ سال به حدی رشد کنند که حتی برنامه انفجار حرم امام رضا (ع) را بریزند.


امروز دیگر حادثه هایی که هشدارش را داده بودیم اتفاق افتاده است. پس بیایید دست در دست هم این معضل و مشکل را از بین ببریم.


به راستی وقت آن نرسیده است که مسئولین مشهد پایتخت معنوی ایران و استان های خراسان به این مساله برسند که هر روز سکوت نسبت به این مسائل باعث بدتر شده ماجراهاست؟؟
آیا وقت ان نرسیده است تا مسئولین بفهمند ما با کسانی که به امیرالمومنین ناسزا می گویند و ایشان را لعن می کنند هیچ وحدتی نداریم؟


امام خمینی پیرامون وهابیت چنین فرمودند:
« مگر مسلمانان نمی‏بینند که امروز مراکز وهابیت در جهان به کانونهای فتنه و جاسوسی مبدل شده‏اند، که از یک طرف اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیان، اسلام ملاّهای کثیف درباری، اسلام مقدس نماهای بیشعور حوزه‏های علمی و دانشگاهی، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت، اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه‏داران بر مظلومین و پابرهنه‏ها، و در یک کلمه «اسلام امریکایی» را ترویج می‏کنند؛ و از طرف دیگر، سر بر آستان سرور خویش، امریکای جهانخوار، می‏گذارند.»


حالا چرا شما شعار وحدت با وهابیت با دشمنان امیرالمومنین می دهید!؟
آیا وقت آن نرسیده است که مسئولین به این درک برسند که باید گروه های نقد وهابیت را در سطح استان و شهر فعال کنند!؟


مگر رهبر انقلاب نفرمودند:
«مردم را به دستهایى که امروز وحدت را مى‌شکنند، توجه بدهید. با مردم هم صریح حرف بزنید. امروز، آن دستى که امریکا علیه وحدت تجهیز کرده، عبارت از همین دست پلید وهابیت است.»


اگر شما رهبری و امام را قبول دارید. چرا به حرفهایشان عمل نمی کنید!؟


امیدوارم ماجراهای اخیر و اتفاقات تلخ این روزهای مشهد مسئولین شهر و استان را از خواب بیدار کند.  آقایان علیکم بالمشهد. حواستان باشد که:
وهابیت در شیب تندی وارد شده است که اگر جلویش را نگیرید به عنوان یک معضل اساسی برای شهر و استان خواهد شد. پس بیدار شدن امروز بهتر از بیدار شدن فرداست.


پیشنهادات ما برای مسئولین استان :
راه اندازی و تاسیس فرهنگسرای “شیعه” جهت تببین و دفاع از عقاید شیعه در مشهد و سایر شهرهای  استان می تواند یکی از راه های اصلی مقابله با تفکر وهابیت و نواصب باشد.


بسم الله
والسلام علیکم
مصطفی جوادی نسب

منبع:اختصاصی اسلام پرس

 ارسال نظر

 

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده میشود. •• نظرات طولانی، تکراری و یا کپی شده از دیگر رسانه الکترونیکی و پایگاه ها، تأیید نخواهد شد. ••• نظرات هر مطلب، حداکثر تا دو هفته پس از نشر مطلب تأیید خواهد شد.

ديدگاه شما :